Kurzy

Paliativní péče

Zatím není vypsán termín.

Škola provázení - Modul 3: Paliativní péče v individuálním plánování

Rozsah: 8 hod, základní kurz
Kapacita: 20
Cena: 18000
Místo konání: u objednatele

O škole provázení

Podle statistik umírá většina obyvatel ČR v institucích, nejméně v domácím prostředí.

Velmi často neumíráme ve zdravotnických zařízeních, ale v pobytových zařízeních sociálních služeb pro seniory a v domovech se zvláštním režimem. Má-li být poskytovaná sociální služba pro seniory opravdu komplexní, je velmi důležité, aby byly všechny pečující osoby dostatečně vzdělávány i v této oblasti.

Škola provázení přistupuje k tématu umírání komplexně: 4 vzdělávací moduly pomáhají řešit koncepční práci managementu organizací i každodenní realitu sociálních pracovníků a pracovníků obslužné péče.

Objednat je lze jednotlivě, i jako celek. V případě objednání všech 4 modulů je možné sjednat slevu.

Modul 3 je určen primárně pro sociální pracovníky.

Anotace

Cílem kurzu je nabídnout optimální přístup k individuálnímu a ošetřovatelskému plánu péče o klienta v čase, kdy je indikována paliativní péče. Důraz je kladen na co nejkvalitnější život a naplňování potřeb umírajícího, ale i na důstojné a bezbolestné umírání. Upozorňujeme na nové možnosti, která legislativně rámují přání umírajícího v případě, že již není s ohledem na svůj zdravotní stav schopen svá přání formulovat. Součástí semináře jsou i informace o potřebách, pramenících např. z náboženského vyznání umírajícího, potřebách a využití rituálů.

Zkušená lektorka s dlouhou praxí v oboru nabízí hluboký vhled do problematiky, praktické rady i tipy.

Akreditace

A2021/0217-SP/PC/PP

Lektor

Specializace:
Paliativní služby
PhDr. Danuše Fomiczewová, MBA

Ředitelka Domova u fontány. V pomáhajících profesích již 27 let. V roce 2016 oceněna jako "Manažerka roku v sociálních službách" a "Osobnost roku v sociálních službách".

databaserocketcrosslayers