Lidé

Mgr. Pavel Šimon

externí spolupracovník

Za sebou mám 12 let v sociálně aktivizační službě Šance pro rodinu. Aktivně pracuji s pěstounskými rodinami, věnuji se rodinné psychoterapii...

Jmenuji se Pavel Šimon.
Celý svůj život žiju tématy rodin.

Už 12 let pracuji v sociálně aktivizační službě Šance pro rodinu, z toho 10 let na pozici vedoucího. Aktivně pracuji s pěstounskými rodinami, věnuji se rodinné psychoterapii a procházím supervizním výcvikem.

Za sebou mám několikaletou praxi v Agentuře pro sociální začleňování, byl jsem vedoucím Celostátního odborného kolegia Charity ČR pro rodiny s dětmi. Jsem hrdým žákem kurzů Věry Bechyňové (v mých karierních začátcích byly možnosti vzdělávání omezenější, než je tomu teď, a její propracovaný systém výuky byl opravdu výjimečný).

Mnohokrát jsem při práci s rodinami tápal a musel jsem vyhledat radu a podporu zkušenějších kolegů. Osudy mých klientů jsou často spletité a náročné, a já jsem nechtěl a nechci komukoliv přitížit svými vlastními chybami. Největším vyznamenáním teď pro mne je, když mi klient při spolupráci dovolí dotýkat se jeho těžkostí a ran.

I proto jsem se rozhodl nabídnout novým, začínajícím kolegům potřebnou podporu.

A osobně?
Jsem tátou šesti dětí. Všechny mám s jednou báječnou ženou, která se se mnou nerozvedla.
Miluji olivy, a nesnáším brokolici na pizze.
Přeji si dělat dobrou práci v rodinách pro rodiny, a teď i pro své kolegy.

databaserocketlayers