Kurzy

Standardy kvality

Zatím není vypsán termín.

Individuální plánování podle ABEDL®

Rozsah: 16 hodin, základní kurz
Kapacita: 20

Anotace

Zjednodušení procesu plánování péče o seniory. Model ABEDL® je v německém prostředí péče o seniory hodně rozšířený pro svoji srozumitelnou strukturu. Skládá se z 13 oblastí - komunikace, pohyb, vitální funkce, péče o sebe, oblékání, vyměšování, jídlo a pití, odpočinek, být činný, prožívat vlastní sexualitu, bezpečné prostředí, sociální kontakty a vztahy, existenciální životní zkušenosti. Model vychází ze stejných zásad jako zákon 108/2006 Sb.

Pro klíčového pracovníka je tento model nástrojem, aby jeho proces individuálního plánování služby spolu s klientem byl komplexním. Účastníci kurzu dostanou k dispozici příručku ABEDL, kde má všech 13 oblastí předefinované možností zdrojů klienta, které mohou být během péče udržovány nebo rozvíjeny, dále možné problémy klienta, při řešení kterých potřebuje pomoc a podporou, předdefinované cíle péče, co by klient mohl chtít změnit, jakou potřebu naplnit a opatření v rámci poskytované služby.

Tato příručka pro klíčové pracovníky vznikla v rámci mezinárodního projektu Profesionální pečovatelé s podporou ESF EU v spolupráci s autorkou modelu prof. Monikou Krohwinkel a její certifikovanou konzultantkou Susanne Rieckmann, se kterými jsme aktivně spolupracovali.

Akreditace

Číslo akreditace MPSV: A2021/1149-SP/PC/PP/VP

 

Lektor

Specializace:
AEDLDekacertSpiritualita
Ing. Mgr. Zdenka Kumstýřová
ČR a Slovensko

ředitelka Charity Přelouč

Podobné kurzy

databaserocketlayers